Waldemarski Design

Menu

Vintage look – akcia do Photoshopu

„Vintage look“ fotografií, ktorý sa v minulosti dosahoval viacmenej nechcene, použitím nesprávnych pomerov chemikálií pri spracovaní fotomateriálov v tmavých komorách, sa dnes stáva čoraz populárnejším. Existuje množstvo pluginov a filtrov do programov na úpravu digitálnych fotografií, ktoré vám umožnia aplikovať tento efekt sofistikovanejším spôsobom, tie sú však zväčša platené a nie vždy lacné. Aj keď dosiahnuť „vintage“ efekt manuálnou úpravou fotografie je pomerne jednoduchá procedúra, rozhodol som sa pripraviť pre vás preddefinovanú akciu do Photoshopu, ktorá vám pomôže pretvoriť vašu fotografiu na „vintage“ snímok jedným kliknutím.

 

actions-iconDownload

 

actions-paletteSúbor po stiahnutí rozbaľte (väčšina bude tento úkon uskutočňovať pravdepodobne na pracovnej ploche) a súbor s akciou „Vintage.atn“ nahrajte do Photoshopu z kontextového menu paletky „Actions“ (menu „Window“ – „Actions“), ktoré si otvoríte kliknutím na ikonku v pravom hornom rohu paletky – odtiaľ zvoľte príkaz „Load Actions…“

Nájdite svoj súbor „Vintage.atn“ a potvrdťe. V zozname akcií vám pribudne zložka „Vintage“ a v nej akcia „Vintage look“. Použitie akcie je veľmi jednoduché. Otvorte si vhodnú fotografiu, na ktorú chcete aplikovať „vintage look“ (pre istotu pripomínam, že musí byť vo farebnom priestore RGB, ale to vaše fotografie z digitálov určite budú), označte v zozname akciu „Vintage look“ a kliknite na šípku prehrávania akcie na spodnom okraji paletky. Akcia sa spustí a vytvorí vo fotografii všetky potrebné vrstvy úprav pre dosiahnutie „vintage“ vzhľadu vašej fotografie.

actions-palette2     layers-palette

Na záver dve ukážky výsledkov práce akcie:

original2     vintage2

original

vintage

Categories:   Blog